Jako každý rok touto dobou začínáme více přemýšlet o svém těle. Odhazujeme kabáty, plánujeme letní dovolené a někdy podlehneme i ne příliš důvěryhodným nabídkám na snadné hubnutí.
Pojďme to letos společně zkusit trochu jinak. Ne třeba tak rychle, ale dlouhodobě udržitelně a hlavně zdravě.
1. Nainstalujte si a používejte aplikaci Kalorické Tabulky
Na internetu – a rovněž jako mobilní aplikace – je již řadu let dostupná aplikace Kalorické Tabulky. Řada uživatelů se díky hlídání jídelníčku pomocí této aplikace zbavila nadbytečných kilogramů i léků. V čem může pomoci vám a jak na to?
2. Změnu jídelníčku začněte pomocí knihy Kalorické Tabulky – nejlepší recepty
Ve spolupráci s renomovanými odborníky jsme pro vás vytvořili knihu, kde kromě nezbytné teorie najdete ukázkové jídelníčky a přes sto receptů s QR kódem pro snadný zápis do aplikace Kalorické Tabulky.
Ano, asi je to už nějaký ten rok, když jste ve škole učili o bílkovinách, sacharidech a tucích. A možná vás to tehdy ani moc nebavilo. Nevadí. Na našem blogu najdete v kostce vše podstatné, co potřebujete při své cestě za lepší postavou a zdravím vědět.
Ano, hubnout se dá i bez pohybu, ale pokud nejsou zdravotní omezení, velmi se přimlouváme za zařazení aspoň obyčejné chůze. Pravidelný pohyb prospívá tělu i duši.
Díky ohlasům v našich uzavřených skupinách na Facebooku víme, že jsou velkou motivací pro většinu lidí, kteří se chystají hubnout, tzv. proměny uživatelů aplikace Kalorické Tabulky.
Jde o příběhy a fotografie těch, kteří pomocí zapisování jídelníčku odhodili nadbytečná kila.
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.
V současné době se hodně lidí zajímá o své zdraví a o to, jakým způsobem cvičit a jak se správně stravovat.
Tento pozitivní trend napomáhá tomu, aby lidstvo tolik netrpělo nemocemi způsobenými obezitou a abychom také věděli, co jíme. Podporují jej mnohé knihy, internetové stránky a aplikace.