Jako každý rok touto dobou začínáme více přemýšlet o svém těle. Odhazujeme kabáty, plánujeme letní dovolené a někdy podlehneme i ne příliš důvěryhodným nabídkám na snadné hubnutí.
Pojďme to letos společně zkusit trochu jinak. Ne třeba tak rychle, ale dlouhodobě udržitelně a hlavně zdravě.
1. Nainstalujte si a používejte aplikaci Kalorické Tabulky
Na internetu – a rovněž jako mobilní aplikace – je již řadu let dostupná aplikace Kalorické Tabulky. Řada uživatelů se díky hlídání jídelníčku pomocí této aplikace zbavila nadbytečných kilogramů i léků. V čem může pomoci vám a jak na to?
2. Změnu jídelníčku začněte pomocí knihy Kalorické Tabulky – nejlepší recepty
Ve spolupráci s renomovanými odborníky jsme pro vás vytvořili knihu, kde kromě nezbytné teorie najdete ukázkové jídelníčky a přes sto receptů s QR kódem pro snadný zápis do aplikace Kalorické Tabulky.
Ano, asi je to už nějaký ten rok, když jste ve škole učili o bílkovinách, sacharidech a tucích. A možná vás to tehdy ani moc nebavilo. Nevadí. Na našem blogu najdete v kostce vše podstatné, co potřebujete při své cestě za lepší postavou a zdravím vědět.
Ano, hubnout se dá i bez pohybu, ale pokud nejsou zdravotní omezení, velmi se přimlouváme za zařazení aspoň obyčejné chůze. Pravidelný pohyb prospívá tělu i duši.
Díky ohlasům v našich uzavřených skupinách na Facebooku víme, že jsou velkou motivací pro většinu lidí, kteří se chystají hubnout, tzv. proměny uživatelů aplikace Kalorické Tabulky.
Jde o příběhy a fotografie těch, kteří pomocí zapisování jídelníčku odhodili nadbytečná kila.
Pokud jde o přílohy, často u jídel měníme jen klasicky brambory, rýži, špagety nebo kolínka a knedlíky. Případně chleba, pokud jde o lečo, chilli con carné či guláš.
Náš biorytmus neboli vnitřní hodiny jsou alfou a omegou našeho zdraví. Určuje, jak nakládáme s energií, ergo časuje její šetření i výdej.
Hlavní projev biorytmu představuje cyklus spánku a bdění, který trvá přibližně 24 hodin a který je primárně řízen naším mozkem. Kdybychom v mozku tuto funkci neměli, těžko bychom se jako lidstvo dožili tolik generací a dokázali se vyvinout až do dnešní moderní podoby.
K sepsání tohoto článku mě dovedly opět zkušenosti z mojí nutriční poradny.
Díky rozhovorům s řadou klientů totiž vím, že hodně lidí by si přálo zdravě hubnout, lépe jíst a více se hýbat a dobře spát, ale prostě a jednoduše jim na to prý nezbývá čas.
Sumky jsou podobné pulcům – v mládí plují oceánem, dokud si nenajdou podmořský útes s výhledem, na němž se usadí, a už se do konce života nehnou.
Nepohyb způsobí, že se z nich stanou jakési hrudky bez mozku se dvěma trubicemi – jednou trubicí nasávají vodu a druhou ji vypouštějí ven. Investice energie do nervového systému a mozku se nevyplatí, když je sumka bez pohybu.
Neuběhne ani den v nutriční ambulanci, abych se nesetkala s někým, kdo si myslí, že mezi ním a vysněnou postavou stojí sacharidy.
V době, kdy na nás ze všech stran útočí reklamy na nízkosacharidové a keto diety, asi ani není divu. Jsou ale vážně právě sacharidy tím nejobávanějším nepřítelem štíhlé linie? Dočtěte až do konce a možná se dozvíte něco, co jste nečekali.